استفاده رنگ مو در بارداری

استفاده رنگ مو در بارداری

از آنجاکه برای بانوان زمان بارداری یک دوره خاص و شگفت انگیز می باشد ، در ماه های نخست حس زیبایی در خصوص مادر شدن در آنها وجود دارد.

یکی از سوالات متداول بانوان باردار این می باشد که استفاده از رنگ مو در دوران بارداری مجاز است ؟

و یا اینکه آیا می توان در زمان بارداری موها را رنگ نمود ؟

در خصوص پاسخ به این سوال باید این موضوع را مطرح کرد که تناقض های بسیاری وجود دارد، زیرا برخی از محققان از اثرات منفی مواد شیمایی که در رنگ موها موجود است سخن به میان میاورند و برخی دیگر از محققان بیان می کنند که تاثیرات مواد شیمایی در نگ مو بسیار ناچیز است و خطری جنین را تهدید نمی کند .

اما محققان بیان کرده اند در سه ماهه اول مادران باردار از رنگ مو استفاده نکنند زیرا رنگ مو با بخش کف سر در ارتباط می باشد و از طریق جریان خون وارد خون می شود و این امر امکان دارد سلامت جنین به خطر بیافتد ، لذا توصیه می شود بانوان باردار در سه ماه اول از رنگ مو استفاده نکنند .

استفاده رنگ مو در بارداری

بسیاری از بانوان این سوال را مطرح می کنند در صورتی که از رنگ مو استفاده نشود می توان از هایلایت یا مش استفاده کرد زیرا این دو روش ساقه مو درگیر است و کف است در ارتباط نمی باشد ؟

در پاسخ به این سوال نیز باید گفت خیر – زیرا علت استفاده نکردن از رنگ مو جذب آسان مواد شیمایی توسط ساقه مو است، در این دو روش شاید کف سر با رنگ در تماس نباشد اما رنگ مو توسط ساقه مو جذب می شود و امکان نقص جنین وجود دارد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با متخصص زنان و زایمان مشاوره ای داشته باشید.

منبع: سایت دکتر خاکپور

 

برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =