افتادگی رحم

افتادگی رحم

افتادگی رحم از جمله بیماری های می باشد که اکثر بانوان با آن روبرو می شوند ، مهم ترین مسئله در خصوص افتادگی رحم آشنا نبودن بانوان با این مشکل است  و آشنا نبودن با راه ها ی درمان این بیماری می شود .

عوامل افتادگی رحم :

1-  عفونت ها

2-  یائسگی

3-  زایمان طبیعی و…

علل ایجاد افتادگی رحم :

دکتر خاکپور جراح و متخصص زنان و زایمان علت افتادگی رحم زنان را شل شدن لیگامان های رحمی می دانند ، بر اثر این شل شدن رحم کمی جابجا می شود و پایین تر از حد نرمال مکان خودش قرار می گیرد .

افتادگی مثانه در بانوان می تواند سبب بروز مشکلاتی شود که بسیار آزاردهنده می باشد ، شل شدن دیواره مابین مثانه و واژن سبب رخ دادن افتادگی مثانه می شود علاوه برافتادگی رحم این افتادگی را نیز باید جدی گرفت .

افتادگی رحم

مهم‌ترین علل افتادگی رحم :

مهم ترین علت ایجاد افتادگی رحم زایمان طبیعی می باشد ، البته عوامل مختلفی سبب این افتادگی هستند عواملی نظیر ژنتیک ، به میزانی که زایمان طبیعی می تواند سبب افتادگی رحم شود ژنتیک نیز نقش موثری در این افتادگی دارد .

راه پیشگیری از افتادگی رحم :

برای پیشگیری از رحم راه های مختلفی ارائه شده است اما دکتر خاکپور ساده ترین راه پیشگیری از افتادگی رحم را ورزش می داند و به بانوان توصیه می کند که حتما در دوران بارداری به انجام ورزش های مربوط به این دوران بپردازند .

بانوان باردار با انجام ورزش های خاصی که پزشک توصیه می کند می توانند تا حدی از رخ دادن این بیماری جلوگیری کنند .

انجام و شروع ورزش ها جهت جلوگیری از افتادگی رحم از دهه دوم شروع می شود و تا پس از زایمان باید انجام شود .

توجه به این نکته الزامی است که اضافه وزن نیز می تواند سبب ایجاد افتادگی رحم شود بنابراین با رعایت رژیم غذایی مناسب و تناسب اندام می توان از رخ دادن این بیماری جلوگیری کرد .

منبع: سایت دکتر خاکپور

 

برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =