سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

یکی از جراحی های شایع بین زنان سفید کردن واژن می باشد. این طبیعی است که پوست اطراف واژن (مهبل) تیره شود و علت آن متفاوت است.  تیرگی واژن به هر علت، در برخی از زنان منجر به ناراحتی و از دست دادن عزت نفس می شود. درمان سفید کردن واژن با لیزر می تواند راه حل مناسبی باشد. ما از آخرین تکنولوژی پرتو لیزر برای روشن کردن پوست در اطراف واژن و یا در ناحیه پروینوم (Perineum) استفاده می کنیم. خصوصیت هر درمان، مدت زمان جلسه و تعداد جلسات مورد نیاز، بستگی به شرایط فردی شما خواهد داشت. ولی ممکن است سوال ایجاد شود که آیا سفید کردن واژن عوارضی دارد ؟ بهترین روش سفید کردن واژن کدام است ؟ با ادامه مطلب همراه باشید.

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

همان طور که موی داخل بینی از ورود باکتری ها و گرد و غبار جلوگیری می کند. موی دستگاه تناسلی هم از ورود باکتری به داخل واژن جلوگیری می کند. باکتری های ناحیه تناسلی از دو دسته خوب و بد تشکیل شده اند. باکتری های خوب سبب می شود تا محیط واژن قلیایی شود و سبب از بین بردن باکتری ها شده و محیط سالمی را به وجود می آورد. بافت پوست این ناحیه زبر و خشن است و این بافت در اثر سایش ران و لباس های تنگ و نامناسب تیره تر از پوست بقیه بدن می شود. حتی برخی از افرادی که پوست سفید و بور دارند رنگ پوست ناحیه تناسلی آنها هم تیره تر است.

برای رفع تیرگی واژن باید از روش های سفید کردن واژن استفاده نمود. رنگ واژن در همه افراد یکسان نمی باشد ، در برخی سفید ، در برخی صورتی و یا حتی ممکن است کبود باشد.

گاهی ممکن است افراد با  تغییر رنگ واژن خود نگران شوند و فکر کنند به علت عفونت به این مشکل مبتلا شده اند، در صورتی که اینگونه نمی باشد و دلایل مختلفی که در ادامه برخی از آنها را نام می بریم ممکن است موجب تغییر رنگ واژن شده باشند.

امروزه راه های زیادی برای از بین بردن تیرگی واژن وجود دارد ، برخی از این عوامل شامل :

سفید کردن واژن با استفاده از صابون

برخی صابون ها به منظور سفید کردن واژن در داروخانه ها وجود دارند . ولی نکته ای که در هنگام استفاده از این صابون ها باید رعایت کنید آن است که حاوی مواد شیمیایی نباشند . برخی از این صابون ها باعث بهم خوردن تعادل PH  می شوند و برخی دیگر نیز باعث افزایش تیرگی می شوند . بنابراین استفاده از صابون روش مناسبی برای کاهش تیرگی ناحیه تناسلی نمی باشد .

سفید کردن واژن با استفاده از کرم های موضعی

برای استفاده از کرم های موضعی بهتر است حتما با پزشک مشورت نمایید . این کرم ها حاوی مواد طبیعی مانند خیار ، آلوورا و .. هستند . ویتامین هایی همچون A،C،A  … دارند . اگر این روش زیر نظر  متخصص زنان  انجام شود عوارضی نخواهد داشت .

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن با لیزر

موثرترین روش برای رفع تیرگی پوست در ناحیه تناسلی استفاده از لیزر می باشد. استفاده از این روش بسیار سریع می باشد و بسیاری از افراد با یک جلسه لیزر درمانی به نتیجه مطلوب می رسند. با استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ بدون هیچ گونه عوارض و سوختگی می توان این عارضه را بر طرف کرد. روشن کردن پوست در ناحیه واژن یک روش موقت نیست و با لیزر کردن این ناحیه می توان تیرگی پوست ناحیه مورد نظر را برای همیشه از سطح پوست حذف کرد. ماندگاری این روش نسبت به سایر روش ها بیشتر می باشد. در روش استفاده از سفیدکردن واژن با استفاده از لیزر،  کمترین درد برای فرد ایجاد شود . مدت زمان انجام این روش 30 دقیقه است . قبل از انجام لیزر پزشک باید روی ناحیه مورد نظر را با کرم بی حس کننده آغشته کند . این امر موجب می گردد تا بیمار هیچ دردی را احساس نکند . سپس یک اشعه بی خطر روی ناحیه  تناسلی قرار گرفته می شود. در واقع کار این اشعه از بین بردن رنگدانه های پوستی می باشد. با انجام این کار و از بین بردن ملانین ها رنگ واژن سفید می شود .

لیزرمونالیزا چیست

لیزر مونالیزا، یک دستگاه ایتالیایی است که از لیزر برای تحریک کلاژن سازی و سفید کردن واژن مورد استفاده می شود. لیزر سبب پوستی سالم تر و شاداب و شفاف در ناحیه واژن می شود. لیزر مونالیزا بی آنکه درد داشته باشد، تنها چند دقیقه زمان می برد. لیزر مونالیزا پوست های تیره و کهنه را از بین می برد و سبب تشکیل سلول های جدید می شود. با لیزر مونالیزا حتی می توان درمان آتروفی واژن و بی اختیاری ادرار را انجام داد.

مزیت‌های لیزر مونالیزا

این دستگاه مزایا و کاربرد های بسیاری دارد و اکثر خانم ها می توانند، برای رفع مشکلات دستگاه واژن خود استفاده کنند. لیزر مونالیزا تاچ سبب درمان آتروفی واژن ناشی از یائسگی و خشکی می شود. همچنین سبب درمان جوانسازی و رفع تیرگی واژن می شود.

لیزر مونالیزا تاچ علاوه بر رفع مشکلات و تیرگی واژن سبب درمان و رفع مشکلات ادراری هم می شود. درمان بی اختیاری ادرار و جلوگیری از عفونت ادراری از دیگر مزایای لیزر مونالیزا می باشد.

سفید کردن واژن همراه با لیزر موهای زائد

دستگاه های لیزر می توانند فاصله بین رنگ سفید یا سیاه را تشخیص بدهند و فولیکول های سیاه مو را که در پوست سفید قرار دارند بسوزاند و موهای زائد از بین برود.

تعداد جلسات مورد نیاز در سفید کردن واژن

یکی از سوالاتی که برای بانوان ایجاد می شود تعداد جلسات مورد نیاز برای سفید کردن واژن می باشد . به طور کلی با توجه به میزان تیرگی در ناحیه تناسلی بین 1 الی 3 جسله زمان می برد، تا تمام تیرگی ها رفع گردد .

برخی افراد تیرگی کمی در واژن خود دارند ، این افراد می توانند در جلسه اول مشکل تیرگی واژن خود را از بین ببرند . ولی افرادی که تیرگی آنها بسیار زیاد می باشد با 3 جلسه استفاده ازلیزر سفید کردن واژن می توانند مشکل خود را رفع کنند .

در صورت نیاز به جلسات دیگر باید  30 الی 40 روز بین جلسات فاصله ایجاد شود . این کار را می توان در مطلب انجام داد و نیاز به اتاق عمل نمی باشد .

دلایل ایجاد تیرگی واژن

گاهی ممکن است ، تیرگی واژن به طور طبیعی باشد و از زمان تولد فرد واژنی تیره داشته باشد. زمانی که افراد تحریک جنسی می شوند، گردش خون در اندام های تناسلی افزایش می یابد. گردش خون زیاد سبب تورم بافت واژن و مرطوب شدن آن می شود، در این مرحله، کلیتوریس و لب های داخلی واژن تیره تر می شود و پس از برطرف شدن حالت تحریک جنسی رنگ واژن به حالت اولیه خود بر می گردد. تمامی تغییرات رنگی در هنگام به ارگاسم رسیدن کاملا طبیعی و عادی است. ولی گاهی نیز برخی عوامل باعث تیرگی واژن می شوند . مانند

تهویه هوا

یکی از دلایل ایجاد تیرگی واژن عدم وجود هوا در آن ناحیه می باشد . در صورت جاری نبودن هوا ممکن است واژن دچار تیرگی گردد .

استفاده از لباس زیر تنگ یا چسبان

استفاده از لباس زیر نخی برای کاهش ابتلا به تیرگی واژن بسیار موثر می باشد . از لباس های زیر و شلوار تنگ به ویژه در فصول گرم سال استفاده نکنید تعریق سبب بدتر شدن تیرگی های پوست فرد می شود. لباس زیر نخی بپوشید، لباس زیر از جنس الیاف مصنوعی باعث تعریق شدید و تشدید تیرگی می شود. بنابراین در انتخاب لباس زیر و شلوار دقت نمایید .

ساییدگی در واژن

گاهی  ورزش ، پیاده روی و یا دوچرخه سواری باعث  تیرگی در واژن می شود .

مرطوب بودن واژن

مرطوب بودن واژن نیز یکی از دلایل ایجاد تیرگی در واژن می باشد .

افزایش سن

هرچه سن افراد بالا تر می رود در نتیجه هورمون ها نیز دچار تغییرات می گردد . این امر خود به مرور زمان موجب تیرگی در ناحیه تناسلی می شود .

عامل ژنتیکی

یکی از دلایل ایجاد تیرگی در واژن وجود عامل ژنتیکی می باشد . به طوری که افرادی که در خانواده آنها تیرگی واژن وجود دارد بیشتر از سایرافراد ممکن است به این مشکل مبتلا شوند .

بارداری

در دوره بارداری تغییراتی در هورمون ها ایجاد می شود که باعث تیرگی در ناحیه تناسلی می شوند .

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

سایر دلایل ایجاد تیرگی واژن

 

 • یائسگی باعث ایجاد تغییر در رنگ واژن می گردد .
 • مصرف برخی داروهای تاثیری بر تغییر رنگ واژن دارد .
 • ایجاد عفونت های شدید که به موقع درمان نمی شوند .
 • زایمان های متعدد نیز در تغییر رنگ واژن تاثیر می گذارند .

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن با لیزر

 • باید ناحیه  تناسلی تا حد امکان تمیز نگه داشته شود .
 • تا 3 روز بعد از انجام لیزر از انجام رابطه جنسی خودداری نمایید .
 • در صورتی که پزشک برای شما کرم خاصی تجویز نمود حتما به موقع استفاده نمایید .
 • حتما چند روز اول بعد از لیزر باید واژن خشک باشد .
 • در صوت تجویز مسکن باید به موقع مصرف شود زیرا موجب کاهش درد به علت سوزش می باشد .
 • گاهی برای کاهش ابتلا به عفونت دکتر آنتی بوتیک تحویز می نماید .
 • تا 10 روز بعد از سفید کردن واژن انجام ورزش های سنگین ممنوع می باشد .

هزینه سفید کردن واژن

ابتدا باید دلایل ابتلا تیرگی واژن بررسی شود . سپس بعد از بررسی مشکل با توجه به میزان تیرگی، پزشک بهترین روش برای سفید واژن را یافته و هزینه انجام آن را به بیمار اطلاع می دهد .

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

مزیت های سفید کردن واژن با لیزر

در زمان های گذشته از مواد های شیمیایی برای لایه برداری پوست ناحیه مورد نظر استفاده می شد که اغلب برای پوست حساس ناحیه واژن مضراتی را به دنبال داشت. لیزر درمانی جهت سفید کردن واژن، علاوه بر رفع تیرگی پوست ناحیه دستگاه تناسلی سبب رفع قرمزی پوست آن ناحیه هم می شود. لیزر مونالیزا تاچ، یک پرتو نوری متمرکز است.

اقدامات قبل از سفید کردن واژن

 • استفاده از سولاریوم سه روز قبل از درمان ممنون می باشد.
 • اپلاسیون کردن، وکس و یا اصلاح با تیغ از سه روز قبل انجام لیزر جهت سفید کردن واژن خودداری شود.
 • استفاده از لوسیون آنتی باکتریال قبل از جراحی با لیزر ضروری است.

سوالات متداول سفید کردن واژن با لیزر مونالیزا تاچ

آیا استفاده از لیزر مونالیزا تاچ محدودیت خاصی ندارد؟

محدودیتی برای استفاده از این دستگاه وجود ندارد و تقریبا همه ی زنان می توانند برای سفید کردن واژن خود به صورت دائمی از این روش استفاده کنند. لازم ذکر است، افرادی که بیماری های سیستمیک همچون تب و یا موضعی حاد دارند نمی توانند از لیزر مونالیزا استفاده کنند.

آیا سفید کردن واژن با لیزر سبب ایجاد درد می شود؟

استفاده از لیزر مونالیزا تاچ به هیچ عنوان دردناک نیست و قبل از انجام جراحی ناحیه مورد نظر با استفاده از کرم های موضعی ، بی حس می شود تا هیچگونه درد احساس نشود. بعد از جراحی با لیزر جای هیچگونه زخم و کبودی باقی نمی ماند.

نتایج درمان سفید کردن واژن

هدف از درمان و سفید کردن واژن رفع مشکلات ناشی از این عارضه است. مطمئن باشید این روش موثر بوده و بعد از سفید کردن واژن نتیجه بعد از دو هفته نمایان می شود. پس از این می توانید به متخصص زنان  مراجعه کنید تا مشاوره های بعد از درمان با لیزر به شما داده شود. بدون شک سفید کردن واژن با لیزر موثر و دائمی می باشد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر صدیقه آذری متخصص زنان

دکتر زنان خوب در غرب تهران

برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 18 =