عفونت های قارچی

عفونت های قارچی

یکی از عفونت های شایعی که در بانوان رخ می دهد عفونت قارچی می باشد ، عفونت قارچی واژن مشکلاتی رابه همراه دارد که در این مقاله به آن می پردازیم :

علت مبتلا شدن به عفونت قارچی زنانه چیست ؟

1-  باکتری ها

2-  رعایت نکردن بهداشت

3-  چاقی

4-  استرس

5-  استفاده طولانی مدت آنتی بیوتیک ها

6-  دیابت

7-  ضعف سیستم بدنی

8-  مصرف قرص های بارداری

9-  لباس زیر نامناسب

باکتری ها و رعایت نکردن بهداشت :

شایع ترین عامل مبتلا شدن بانوان به عفونت قارچی باکتری ها و رعایت نکردن بهداشت می باشد ، لاکتوباسیلوس باکتری است که سبب ایجاد شدن عفونت قارچی می شود . این باکتری  به همراه نوعی قارچ در واژن سبب رشد قارچ ها در واژن می شود .

آنتی بیوتیک ها :

اشخاصی که از آنتی بیوتیکها به مدت طولانی وبه میزان زیاد استفاده می کنند زمینه عفونت قارچی را فراهم می کنند ، زیرا استفاده طولانی و زیاد آنتی بیوتیک ها سبب می شوند که باکتریهای که از دستگاه تناسلی محافظت می کنند از بین بروند ، در نتیجه ممکن است  پس از مصرف نمودن آنتی بیوتیک ها عفونت قارچی ایجاد گردد.

عفونت های قارچی

چاقی و استرس :

بانوانی که چاق هستند نسبت به سایر بانوان بیشتر در معرض مبتلا شدن به این نوع عفونت می باشند ، هم چنین استرس از عوامل دیگر عفونت قارچی می باشد ، زیرا بالا بودن آدرنالین روی هورمون های جنسی تاثیر گذار می باشد و سبب تغییرات دوره قاعدگی می شود .

ضعف سیستم دفاعی بدن و دیابت :

هر بیماری که ضعف سیستم ایمنی بدن را سبب شود استعداد مبتلا شدن به عفونت قارچی را افزایش می دهد .

مصرف قرص های باردای :

استفاده از قرص های باردای تغییراتی را در محیط دستگاه بانوان ایجاد می نمایید به گونه ای که سطح هورمون های استروژن را افزایش می دهند و با ایجاد شدن این تغییرات شرایط وزمینه رشد قارچ ها فراهم می شود .

لباس زیر نامناسب :

استفاده کردن از لباس های زیر نامناسب که از جنس پلاستیک و غیر پنبه می باشند به دلیل افزایش دادن دما و ایجاد نمودن رطوبت و حساسیت محیط رشد قارچ ها را فراهم می نمایند .

هم چنین استفاده از لباس های نایلونی ، مایو ، جوراب شلواری و شلوارهای تنگ جین از عواملی می باشند که احتمال افزایش مبتلا شدن به عفونت قارچی را فراهم می کنند .

توصیه می شود بانوان روزی یکبار لباس زیر خود را تعویض نمایند .

منبع: سایت دکتر خاکپور

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هفت =