پرستاری از سالمندان

پرستاری از سالمندان

آیا راهکاری برای  پرستاری از سالمندان پیدا نکرده اید؟

آیا می دانید دیگر نیاز نیست سالمندان خود را برای پرستاری بهتر به  سرای سالمندان بسپارید؟

همانطور که می دانید ، سرای سالمندان برای اکثر افراد ناخوشایند است و تاثیرات سویی در روحیه ی آن ها می گذارد. با دایر شدن مراکز پزشکی و پرستاری در منزل ، تحولی شگرف و مهم در عرصه ی پزشکی پدید آمده است. در این مقاله به تکنیک های نوین پرستاری از سالمندان می پردازیم.

پرستاری از سالمندان از جمله مواردی است که مرکز پزشکی پرستاری طبیب اول اعمال می دارد. همچنین این مرکز با دارا بودن بهترین و مجرب ترین کادر پزشکی و پرسنلی ، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.  به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

شماره های تماس : 09128356388 و 77033024

کانال  اینستاگرام

در اصطلاح به پرستاری از سالمندان ، Geriatric nursing گفته می شود که به معنای ارائه ی خدمات مراقبتی و پرستاری به افراد مسن و سالمند می باشد.

رده ی سنی سالمندان از 60 تا 65 سال به بالا در نظر گرفته می شود. با بررسی های آماری در کشور عزیزمان ایران ، جمعیت پیر و سالمند افزایش چشمگیری یافته است. به دنبال این امر مبحث پرستاری و مراقبت، از این قشر ضعیف و حساس ، از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

در کشورهای توسعه یافته ، خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان در منزل گسترش یافته است و این نگهداری طبق اصول علمی و برنامه ریزی شده صورت می گیرد. مرکز خدمات پزشکی و پرستاری طبیب اول ، با بکار گیری کادری مجرب و حرفه ای ، آماده ی ارائه ی خدمات مراقبتی و پرستاری به شما عزیزان می باشد.

نکات پرستاری از سالمندان

فرد مراقب و پرستار باید به وظایف خود اشراف کامل داشته باشد و بصورت کاملا اصولی به ارائه ی خدمات خود بپردازد. لازم به ذکر است در طی دوره دیدن پرستاران ، نکات مهم  مراقبتی و اصول بهداشتی به آن ها آموزش داده می شود. با آموزش دقیق و کسب مهارت پرستاران ، خانواده ی سالمندان می توانند در کمال آرامش به این پرستاران اعتماد کنند و امور سالمند خود را به آن ها بسپارند.

وظایف پرستار سالمند

افراد سالمند جامعه قشری حساس می باشند و نیاز است تا پرستاران ، مهارت و شناخت بالایی نسبت به این قشر داشته باشند. همانطور که می دانید با افزایش سن فرد در معرض بیماری های متنوعی مانند آلزایمر قرار می گیرد. علاوه بر بیماری ها ، تغییرات شخصیتی و رفتاری در سالمندان نیز وجود دارد. بنابراین نیاز است تا افرادی که با سالمندان ارتباط دارند ، به نیازهای مراقبتی ، اجتماعی و رفاهی سالمند توجه کنند تا بتوانند پرستاری از سالمندان را با کیفیتی بالا و رضایت مند انجام دهند.

زمانی که سالمند رضایت کافی از پرستار خود داشته باشد و از نظر روحی در آرامش باشد، میزان همکاری خود با پرستارش را بیشتر می کند، که این امر در پرستاری از سالمندان جز نکات مهم و کاربردی محسوب می شود و در روند پرستاری نقش بسزایی را ایفا می کند.

زندگی در جامعه ی امروزی ، پردغدغه می باشد. معمولا خانواده ی سالمندان مشغله های فراوان کاری دارند که این امر سبب می شود تا نظارت کافی بر سالمند خود نداشته باشند. بنابراین این افراد درصدد هستند تا فردی را بعنوان پرستار و مراقب سالمند خود پیدا کنند.

باتوجه به نکات بیان شده ، نیاز است تا پرستاران و مراقبان با ویژگی های سالمندان و روحیات آن ها آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند پرستاری از آن ها را به نحو احسن انجام دهند.

پرستاری از سالمندان
پرستاری از سالمندان

هرچقدر دانش و علم پرستار بالا باشد و تجربه ی آن در زمینه ی پرستاری از سالمندان بیشتر باشد ، اطمینان خاطر و آرامش سالمند و خانواده ی آن نیز بیشتر می شود که این نکات مهم ، سبب افزایش کیفیت پرستاری از سالمندان می شود.

وظایف مهم پرستاری از سالمندان را در موارد زیر بصورت خلاصه بیان می کنیم:

  • رعایت نکات بهداشتی سالمند
  • وظایف مربوط به سلامت جسمی سالمند
  • وظایف مربوط به سلامت روحی و روانی سالمند
  • وظایف مربوط به تغذیه ی سالمند
  • اگر سالمند داروی خاصی مصرف می کرد، نیاز است تا پرستار وی در زمان های تعیین شده از مصرف دارو توسط سالمند اطمینان حاصل کند. ( دادن داروها سر وقت معین به سالمند)

فیزیوتراپی در منزل

خدمات پرستاری در تهران

برچسب گذاری توسط , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + پانزده =